Edukira joan

Publizitatea

Agenda

Antzerkia

  • Khea Ziater: Oymyakon: habitación 101

    SOPELA 20:15. Kurtzio kultur etxean (2020-02-01)
  • Hamaika: El triunfo es sueño

    ERANDIO 20:00. Josu Murueta kultur etxean (2020-02-01)
  • Tanttaka: Deje su mensaje después de la señal

    BARAKALDO 20:30. Barakaldo antzokian (2020-02-01)
  • Ene Kantak: Satorjator

    TOLOSA 16:30. Leidor aretoan (2020-02-01)
  • Artedrama, Dejabu & Axut: Zaldi Urdina

    BERRIZ 20:00. kultur etxean (2020-02-01)
  • Marie de Jongh: Ikimilikiliklik

    HONDARRIBIA Itsas Etxean (2020-02-01)
  • Siroko Teatro: Bernarda 5.0

    BALMASEDA 20:00. Klaret antzokian (2020-02-01)
  • Pirritx, Porrotx eta Marimotots: Bizi dantza

    AZPEITIA 16:00. eta 18:30ean, Soreasu antzokian (2020-02-01)
  • Banarte: Comunicado de muerte

    DURANGO 19:00. San Agustin kulturgunean (2020-02-01)
  • Marie de Jongh: Amour

    BARAKALDO 18:00. Clara Campoamor kultur etxean (2020-02-01)
  • Gorakada: Pinocchio

    GALDAKAO 18:00. Torrezabal kultur etxean (2020-02-01)
  • Erik Leal: Funeral

    BARAKALDO 21:00. eta igandean, 19:00etan, Arimaktoren (2020-02-01)
  • Kantu Kolore: Honolulu

    IDIAZABAL 18:00. plazan (2020-02-01)
  • Herribixi: Lur eta Amets. Hau bai abentura!

    BEASAIN 17:00. Usurbe antzokian (2020-02-01)
  • Baztartxo antzokian

    AZKOITIA 19:30. Txalo: Ebe ba! (2020-02-01)

Bertsolaritza

  • Nerea Ibarzabal, Lander San Martin eta Joseba Sololuze: santa eskea

    MARKINA-XEMEIN eguerditik aurrera, Amallo auzoan (2020-02-01)
  • Josune Aramendi, Eneko Arrate, Sara Asenjo, Xabat Galletebeitia, Lander Ibarluzea, Nahia Ibarzabal, Nerea Ibarzabal, Aissa Intxausti eta Joseba Sololuze

    MARKINA-XEMEIN gauean, Akerbeltz gaztetxean (2020-02-01)
  • Uxue Alberdi, Amets Arzallus, Onintza Enbeita, Oihana Iguaran, Maialen Lujanbio eta Alaia Martin

    PASAIA 19:00. Juanba Berasategi aretoan (2020-02-01)
  • Eneritz Artetxe, Eneko Beretxinaga, Beñat Iguaran eta Egoitz Unamuno, santa eskean

    SORALUZE egun osoan, herrian zehar (2020-02-01)
  • Maialen Akizu eta Sebastian Lizaso

    USURBIL 18:00. Urbil merkataritza gunean (2020-02-01)
  • Bertso saioa.

    PASAIA 19:00. Donibaneko Juanba Berasategi aretoan. (2020-02-01)
    Bixi-Bixi Elkarteak Onintza Enbeita, Maialen Lujanbio, Alaia Martin, Amets Arzallus, Oihana Iguaran eta Uxue Alberdi bertsolariak bilduko ditu. Gaiak ematen Amaia Agirre ariko da. Sarrerak 12 euro.

Bestelakoak

  • Lantegia: Elektromagnetismoa, Zientziapolis-en eskutik, Abetxukuko kiroldegian

    GASTEIZ 10:00. Gasteiz (2020-02-01)
  • Antiju Morik-en itxiera festa: 12:30ean, agerraldia eta topaketa; 14:00etan, bazkaria; ondoren, poteoa.

    OIARTZUN Plaza eta inguruan. (2020-02-01)
  • Baserritar produktuen azoka

    HONDARRIBIA 08:00. San Pedro kalean. (2020-02-01)
  • Asteroko merkatu txikia.

    IRUN 08:00. Urdanibia plazan. (2020-02-01)
  • ¡¡Increible pero cierto!! Diego Peña

    DONOSTIA 19:30. Altxerrin (2020-02-01)
  • Mamarru Fest-a

    GASTEIZ 18:00. Gaztetxean (2020-02-01)

Dantza

  • Izarretan Dantzan, Dantza Moderno eta Balleteko ikasleen emanaldia

    IDIAZABAL 16:30. Frontoi Zaharrean (2020-02-01)
  • Askoa Etxebarrieta & Miren Amuriza: Gorria, flamenko eta bertso emanaldia

    BERGARA 19:00. Seminarixoan (2020-02-01)
  • Helduentzako dantzaldia.

    OIARTZUN 18:00. Pagoan. (2020-02-01)
  • Kizomba dantzaldia.

    OIARTZUN 19:00. Pagoan. (2020-02-01)

Erakusketak

Hitzaldiak

  • Harkaitz Zubiria: Maskulinitate berriak, biolentziarik gabeko gizarterako giltza

    OñATI 11:30. kultur etxean (2020-02-01)

Ikastaroak

  • 'Slackline' ikastaroa goma elastikoan oreka mantentzen eta akrobaziak egiten ikasteko saioa

    HONDARRIBIA 17:00. Puntalean behin-behinean kokatutako Saindua gaztelekuan. (2020-02-01)
  • Txotxongiloak martxoaren 8rako.

    PASAIA 10:30. Bekoz Beko elkartean (2020-02-01)
    tailerra hutsetik abiatuko dute: eskuz egingo dituzte, gidoiak denen artean idatziko dituzte eta azkenik, martxoaren 8a oinarri izango duen antzezlan bat sortuko dute.

Ikus-entzunezkoak

  • Labaka eta Órdago a pequeña

    BALMASEDA 18:00. kultur etxean (2020-02-01)
  • Zinema txikia.

    PASAIA 17:00. Trintxerpeko Alkateordetzan. (2020-02-01)
    'Tarzan' filma proiektatuko dute, beti bezala, euskaraz,

Irteerak

Jaiak

Lehiaketak

Musika

  • Hibai Etxeberria plays Benito Lertxundi

    DONOSTIA 20:00. Dabadaban (2020-02-01)
  • Bufiman eta Orphidal

    DONOSTIA 23:59. Dabadaban (2020-02-01)
  • My Bastard Friend

    BILBO bazkalostean, 7 Katu gaztetxean (2020-02-01)
  • Amooma, Trikoma eta Suaia & Ama Rebel

    BILBO 21:00. 7 Katu gaztetxean (2020-02-01)
  • Mikel Markez: Biribilean

    BILBO 19:00. Euskal Museoan (2020-02-01)
  • Tequila eta Atraco

    BILBO 21:30. Santana 27n (2020-02-01)
  • Perro Gris

    BILBO 20:30. Cotton Cluben (2020-02-01)
  • Aitor Ochoa & Mad Mule

    BILBO 20:30. Shaken (2020-02-01)
  • Sutan

    BILBO 21:00. Zorrotzako gaztetxean (2020-02-01)
  • The Name eta Antigua

    PORTUGALETE 21:00. Grooven (2020-02-01)
  • Basico

    MUNGIA 22:00. Zubikoan (2020-02-01)
  • Jorge da Rocha

    DONOSTIA 20:00. Tabakaleran (2020-02-01)
  • Lujuria, Pangea eta Blast Wave

    DONOSTIA 19:00. Dokan (2020-02-01)
  • Sonakay

    AZPEITIA 22:00. Sanagustin kulturgunean (2020-02-01)
  • Sergio Dalma

    DONOSTIA 20:00. Kursaalean (2020-02-01)
  • Miramongo matinéea: Pintoresco boskotea

    DONOSTIA 11:00. EOSen egoitzan (2020-02-01)
  • Musikeneko ikasleen emanaldia

    DONOSTIA 18:30. Tabakaleran (2020-02-01)
  • Gartxot Unsain

    BILBO 22:00. Via de Fugan (2020-02-01)
  • Hartz, Alerta Gorria eta Mugi Panderoa

    IDIAZABAL 23:00. Frontoi Zaharrean (2020-02-01)
  • Chavalan

    TOLOSA 22:30. Bonberenean (2020-02-01)
  • Ikasle Presoen Eguna: Rudeska, No Limits, Libertad Condicional eta Lilith Skilith DJa

    BERGARA 22:30. gaztetxean (2020-02-01)
  • Anjeline Danel & Marion Desjacques

    GETXO 19:30. Andres Isasi musika eskolan (2020-02-01)
  • Abaraxka eta Soinuenearen elkarlana: Tarrapatana.

    OIARTZUN 17:00. Herri Musikaren Txokoan. (2020-02-01)
  • Maria Mendizabal sopranoa, Maria Barandiaran pianista eta Susana Alonso artista: 'Amodioaren mapa'.

    OIARTZUN 19:00. Udaletxeko pleno aretoan. (2020-02-01)
  • Los Diagnosticos taldearen kontzertua.

    IRUN Kabigorrin. (2020-02-01)
  • Selektah Stepi eta Mountain Sound-en kontzertuak.

    IRUN 17:00. Hazian. (2020-02-01)